Kartka na Walentynki

Walentynki są wspaniałym dniem przepełnionym miłością, z okazji którego zakochani przesyłają sobie wzajemnie pocztówki z życzeniami. Tradycja ta istnieje już od wielu lat i trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych bez uroczych kartek, na których można wyrazić najgorętsze uczucia miłości kierowane do umiłowanego chłopaka, dziewczyny, żony czy męża.

Właśnie kartki walentynkowe są najważniejszym upominkiem od serca, jaki koniecznie należy przygotować dla ukochanej osoby, bo dzięki nim mamy możliwość przekazania czułych słów, których częstokroć nie mamy odwagi wypowiedzieć w zwyczajnych, codziennych okolicznościach.

Według zwyczaju Walentynka (bo tak jest popularnie nazywana pocztówka lub liścik, przesyłana w Dniu Zakochanych) powinna być przesyłana anonimowo, opatrzona miłosnymi życzeniami w formie wierszowanej lub prozą i koniecznie z dopiskiem „Twoja Walentynka” lub „ Twój Wielbiciel”. To doskonała sposobność do tego, aby w przepięknej oprawie wypowiedzieć jak bardzo się kogoś kocha, jak bardzo Ci się ktoś podoba i jak bardzo chciałbyś z kimś być…

Kartka wybrana specjalnie dla miłości twojego życia będzie piękną pamiątką, która pozwoli Ci ujawnić skrywane dotąd uczucia i być może sprawi, iż twój ukochany czy ukochana je odwzajemni. Oczywiście, aby twoje palny wspólnego związku doszły do skutku, musisz po jakim czasie się ujawnić, ale to już następny krok, bo zacząć trzeba od wyboru kartki. Jak powinna wyglądać idealna pocztówka walentynkowa?

Niemalże w każdym sklepie są one dostępne, jest ich mnóstwo i w takim gąszczu czasem trudno zdecydować się na tę jedyną, przeznaczoną specjalnie dla niej lub dla niego. Przede wszystkim musi ona być dobrana z gustem, to znaczy nie może być zbyt cukierkowa, ale powinna być wzbogacona w piękne motywy walentynkowe, takie jak serca czy czerwone róże. Bardzo ładne a zarazem eleganckie są kartki przedstawiające parę dzieci dających sobie słodkiego i niewinnego całuska. Najpiękniej jednak wyglądają kartki z artystycznym zdjęciem, na którym fotograf uchwycił w kadrze drobny szczegół z życia zakochanych, taki jak splecione dłonie, pocałunek czy wspólna kolacja we dwoje z zapalonymi świecami i dwoma kieliszkami z czerwonym winem. Wiele takich motywów jest dostępnych w Internecie na portalach z e-kartkami.

Pocztówki przesyłane drogą elektroniczną to również doskonała alternatywa dla tych zakochanych, którzy chcą pozostać w tym dniu anonimowi. Ostatecznie jednak sam musisz zdecydować jaką formę miłosnych życzeń ty wybierzesz.