Nietrafione prezenty

W Walentynki każdy zakochany chce zadowolić swoją połówkę kupując jak najlepszy prezent, ale czasami nie jest to takie łatwe, ponieważ w sklepach w okresie Walentynek znaleźć możemy wiele tandetnych drobiazgów, które z pewnością nie spodobają się twojej ukochanej lub ukochanemu. Jakich zatem upominków unikać?

Przede wszystkim nie można pozwolić dać się zwariować szaleństwu kiczowatych motywów walentynkowych. To one dominują przecież w tym okresie na wystawach sklepowych, ale to co jest odpowiednie jako dekoracja w marketach czy galeriach handlowych, nie koniecznie może spodobać się twojej dziewczynie, a z pewnością nie będzie właściwe dla chłopaka. Z walentynkowymi drobiazgami dla kobiet właściwie jest mniejszy problem, bo gadżety w serduszka: pluszaki, breloczki, kubki, pudełeczka, świeczki i świeczniki, koszulki mogą znaleźć swoje miejsce na jednaj z półek w formie zabawnej dekoracji, ale jeśli podarujemy taki upominek facetowi, niestety może znaleźć on swoje miejsce na dnie szafy lub w koszu.

Trudno jest trafić w czyjeś preferencje, nawet jeśli dokładnie zna się tę osobę. Duży problem jest zawsze z wyborem odpowiedniego kosmetyku, bo przecież kremy czy balsamy są dostosowane do różnego rodzaju skóry i każdy powinien dobierać je indywidualnie, zwłaszcza jeśli jest alergikiem lub ma cerę z problemami. Popularnym ale często nietrafionym prezentem walentynkowym są również perfumy, bo bardzo trudno jest wybrać odpowiednie, które spodobają się twojej połówce, bo każdy ma swoje preferencje zapachowe. Szkoda zatem wydawać niemałe pieniądze na drogi flakonik, skoro nie jesteśmy pewni, że przypadnie on komuś do gustu.

Podstawową zasadą, jaką należy kierować się kupując upominki na walentynki, to taka, aby  dostosować jego rodzaj do rodzaju związku. Najtrudniej wybrać jest prezent dla osoby w której podkochujesz się ukradkiem i nie chcesz całkowicie obnażać swoich uczuć. W takich sytuacjach trzeba szczególnie uważać, aby nie przesadzić, dlatego najlepiej wybrać coś uniwersalnego jak kwiaty czy czekoladki.

Nieudanym upominkiem będą również ubrania w za małym lub za dużym rozmiarze – jeśli zatem dokładnie nie znasz wymiarów swojego ukochanego czy ukochanej, lepiej nie ryzykuj i zrezygnuj z zakupu bielizny, bluzki czy spodni dla niej czy dla niego.

Jeśli jesteś z kimś w bardzo bliskich relacjach możesz pozwolić sobie na bardzo intymny prezent, ale jeżeli jeszcze nie jesteście parą raczej zrezygnuj z takich podarunków jak bielizna erotyczna. Taki prezent na pewno nie będzie trafiony.